Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

Zapraszamy na festiwal lokalnych marek z Ukrainy i Polski

12 listopada w Arkadach Wrocławskich odbędzie się festiwal lokalnych marek z Ukrainy i Polski, podczas którego będzie można zapoznać się z unikatowymi pracami projektantów i rzemieślników, tworzących swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Ceramika, biżuteria, ubrania i wszelkiego rodzaju akcesoria – to wszystko będzie czekało na Państwa w godzinach 11:00 – 19:00.

Targi handmade Artishop to wydarzenie, które odbywa się w Ukrainie od 2010 roku. Jest to jeden z najbardziej znanych i największych festiwali lokalnych marek w kraju. Ze względu na sytuację wojenną organizatorzy przenieśli swoją działalność do Polski i tym samym stworzyli nową przestrzeń do spotkań ukraińskich oraz polskich projektantów. Jednym z najważniejszych celów inicjatywy jest nawiązanie dialogu kulturowego oraz pomoc ukraińskim rzemieślnikom we wznowieniu ich działalności.

Już 12 listopada jedna z kolejnych odsłon festiwalu odbędzie się w Arkadach Wrocławskich. Głównym punktem programu będzie kiermasz ukraińskich i polskich marek, które tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Targi będą jednak nie tylko okazją do zrobienia zakupów, ale też do zapoznania się z ukraińską kulturą.

W ramach imprezy zostaną również zebrane pieniądze dla ukraińskich wolontariuszy, którzy dbają o to, aby mieszkańcy Charkowa mieli dostęp do żywności i leków.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na festiwal lokalnych marek z Ukrainy i Polski