Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

TEATR NAJMŁODSZEGO WIDZA – BEZPŁATNE SPEKTAKLE

Sobota, 8 lutego

TEATR NAJMŁODSZEGO WIDZA – BEZPŁATNE SPEKTAKLE

8 lutego zapraszamy na drugą w tym roku odsłonę Teatru Najmłodszego Widza. Tym razem dzieci będą miały okazję poznać kolejny rodzaj widowiska teatralnego. Na scenie zostaną wystawione przedstawienia wykorzystujące technikę pantomimy z elementami clownady i żonglerki. Nowością i dopełnieniem będą warsztaty tematyczne odbywające się po spektaklach.

Rozpoczniemy o godz. 12:00 sztuką „Pan Nochalski chce zostać lekarzem”. To wyjątkowo zabawna historia, w trakcie której sympatyczny Archibald Nochalski sprawdzi swoje predyspozycje do pracy chirurga. O godz. 13:00 zaczną się warsztaty tematyczne, podczas których animatorzy pomalują dzieciom buzie na wzór aktorów-mimów oraz pokażą, jak z balonów zrobić różne zwierzęta. Natomiast w spektaklu „Pozytywka” o godz. 14:00 maluchy będą towarzyszyć pewnemu pajacykowi w jego niezwykłej cyrkowej podróży. Na zakończenie przygotowano coś, co z pewnością ucieszy wszystkie dzieci lubiące zimowe zabawy. O godz. 14:45 w strefie warsztatowej najmłodsi będą przygotowywać się do wielkiej śnieżnej bitwy.

Harmonogram wydarzenia:

8 lutego, godz. 12:00 - 12:45 - spektakl „Pan Nochalski chce zostać lekarzem”

8 lutego, godz. 13:00 – 13:30 – warsztaty: „Mali mimowie & balonowe szaleństwo”

8 lutego, godz. 14:00 – 14:45 - spektakl „Pozytywka”

8 lutego, godz. 14:45 – 15:15 – warsztaty: „Śnieżna bitwa”


Opis spektaklu „Pan Nochalski chce zostać lekarzem”

Pewnego dnia Pan Nochalski postanawia zostać doktorem, a dokładniej chirurgiem. Jednak najpierw chce zobaczyć, czy ma do tego odpowiednie predyspozycje, dlatego musi sprawdzić m.in. czy przyszycie ręki do nogi faktycznie będzie problemem, albo czy zmiana koloru włosów może wpłynąć na zdrowie pacjenta.


Opis spektaklu „Pozytywka”

Zabawna opowieść o pajacyku i jego niezwykłym prezencie za sprawą, którego wkracza w sam środek cyrkowych przygód. W tym spektaklu oprócz sztuki pantomimy wykorzystane zostaną także elementy clownady oraz żonglerki.

Scena „Teatru Najmłodszego Widza” stanie na poziomie 0, w łezce eventowej. Wydarzenie jest bezpłatne.

Regulamin