Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

TEATR NAJMŁODSZEGO WIDZA – BEZPŁATNE SPEKTAKLE

Sobota, 18 stycznia

TEATR NAJMŁODSZEGO WIDZA – BEZPŁATNE SPEKTAKLE

 

Z radością informujemy, że uwielbiany przez dzieci i rodziców Teatr Najmłodszego Widza wraca z zupełnie nowymi spektaklami. To nie koniec dobrych wiadomości. W 2020 roku bezpłatne przedstawienia na scenie w Arkadach Wrocławskich będą się odbywać cyklicznie, raz w miesiącu (z wyłączeniem lipca i sierpnia).

Na pierwsze spektakle zapraszamy w sobotę, 18 stycznia. Startujemy o godz. 12:00 smaczną opowieścią o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać, czyli „Bajką do zjedzenia”. Natomiast o godz. 14:00 przeniesiemy się gąszcz tataraków, gdzie poznamy „Benia w opałach”. Oba spektakle mają charakter nie tylko rozrywkowy, ale i edukacyjny. Najmłodsi będą mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniach, tańcząc i śpiewając wspólnie z aktorami. Poznają też popularne angielskie zwroty i wyrażenia.

18 stycznia, godz. 12:00 - 12:45 - spektakl interaktywny „Bajka do zjedzenia”

18 stycznia, godz. 14:00 – 14:45 - spektakl interaktywny „Benio w opałach”

Opis spektaklu „Bajka do zjedzenia”

Akcja przedstawienia rozgrywa się w samym środku… snu małej bohaterki. Do jej pokoju zakrada się akwizytor, Pan Cukier i za wszelką cenę chce jej wcisnąć coś niezdrowego. Na szczęście w porę zjawia się Superwitamina, która wyposaża dziewczynkę w witaminowe moce. Wtóruje jej kucharz, gotując pyszną jarzynową zupę i dzieląc się zasadami prawidłowego żywienia. Na koniec do pokoju wpada Kultura Fizyczna i zaprasza wszystkie dzieci do tańca.

Opis spektaklu „Benio w opałach”

Historia ta ma miejsce wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie dokładnie, mieszka nie całkiem zwykła zielona żabka Benio. Całe dnie spędza w towarzystwie żabki prawie księżniczki Larysy. Razem żabarabują i grają na niewidzialnych instrumentach, do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze. Za sprawą magicznego zaklęcia, Larysa jak na zawołanie robi wszystko, o co poprosi Benio. Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą?

Scena „Teatru Najmłodszego Widza” znajduje się na poziomie 0, w łezce eventowej. Wydarzenie jest bezpłatne.

Regulamin