Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

TEATR NAJMŁODSZEGO WIDZA – BEZPŁATNE SPEKTAKLE

Sobota, 9 listopada

Teatr Najmłodszego Widza

9 listopada w Arkadach rusza Teatr Najmłodszego Widza. Na specjalnej scenie aktorzy teatrów dla dzieci zaprezentują fantastyczne spektakle familijne. Kolorowa scenografia, zachwycająca oryginalnymi strojami i rekwizytami, przeniesie dzieci w magiczny bajkowy świat. Podróż ta będzie miała wymiar nie tylko rozrywkowy, ale i edukacyjny. Najmłodsi będą mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniach, tańcząc i śpiewając wspólnie z aktorami. Poznają też popularne angielskie zwroty i wyrażenia.

Pierwsze przedstawienia odbędą się 9 listopada. Na kolejne zapraszamy 23 listopada. Harmonogram spektakli będziemy publikować w aktualnościach na naszej stronie internetowej. Poniżej opis najbliższych przedstawień teatralnych:

9 listopada, godz. 12:00 - spektakl interaktywny „O pchle, co manier nie miała”

9 listopada, godz. 14:00 - spektakl interaktywny „Nadchodzi Pipi”

Scena „Teatru Najmłodszego Widza” rozstawiona zostanie na poziomie 0. Wydarzenie jest bezpłatne.

Opis spektaklu „O pchle, co manier nie miała”

Inspirowana bajką Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” opowieść o małej, ale bardzo przemądrzałej pchle, która za nic miała sobie dobre maniery. Przez cały dzień mogłaby tylko psocić i nie widziała w tym nic złego. Jak to się skończyło?

Elementy języka angielskiego wykorzystane w przedstawieniu: pory roku, antonimy

Elementy interaktywne wykorzystane w przedstawieniu: gra w Magiczne Koło Wiedzy, piosenki „Kręć koło się kręć” i „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch”, nauka tańca animacyjnego.

Opis spektaklu „Nadchodzi Pipi”

Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta to rezolutna dziewczynka mieszkająca w willi Śmiesznotce. Podczas nieobecności ojca bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt, tańczy cha-che i postanawia skrócić tydzień, wywołując szamana z egzotycznego Laosu. Co wyniknie z tych czarów?

Elementy języka angielskiego wykorzystane w przedstawieniu: nazwy zwierząt i przyborów szkolnych, dni tygodnia, popularne wyrażenia

Elementy interaktywne wykorzystane w przedstawieniu: wspólne zbieranie skarbo-rzeczy, nauka tańca animacyjnego, zaklinanie tygodnia i nauka ”Piosenki Szamana”

Regulamin