Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

„NAD PIĘKNYM MODRYM DUNAJEM” – BEZPŁATNY KONCERT MUZYKI WIEDEŃSKIEJ NA DACHU ARKAD

Koncert muzyki wiedenskiej Arkady

16 września zapraszamy na niezwykłą podróż do światowej stolicy muzyki klasycznej – Wiednia. W niecodziennej scenerii – na dachu Arkad Wrocławskich – wybrzmią najpiękniejsze utwory wybitnych austriackich, włoskich i węgierskich kompozytorów w wykonaniu znakomitych instrumentalistów z zespołu West Side Sinfonietta.

Koncert muzyki wiedeńskiej „Nad pięknym modrym Dunajem” rozpocznie się o godz. 19:00, tytułowym walcem Johanna Straussa. W programie również słynne na cały świat polki tego wybitnego austriackiego kompozytora, efektowny, wirtuozerski czardasz Vittorio Montiego, wzruszające utwory o miłości Fritza Kreislera czy ludowa kompozycja Barnabása Bakosa.

Wszystko to w interpretacji grupy West Side Sinfonietta. Formacja składa się z utalentowanych instrumentalistów Narodowego Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu oraz Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Orkiestra nie jest prowadzona tradycyjnie przez dyrygenta, lecz przez skrzypka. Funkcję tę pełnią koncertmistrzowie Marcin Danilewski i Paweł Maślanka, którzy wraz z doskonałym kontrabasistą Jackiem Sosną tworzą trzon zespołu. Na koncercie w Arkadach Wrocławskich muzycy wystąpią w składzie: Marcin Danilewski – skrzypce, Jowita Kłopocka – skrzypce, Artur Tokarek – altówka, Maciej Kłopocki – wiolonczela, Krzysztof Domański – flet, Michał Siciński – klarnet, Jacek Sosna – kontrabas i Mateusz Rozek – fortepian.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dostępnych jest 100 bezpłatnych wejściówek.
Uwaga: wszystkie bilety zostały już rozdane.

Koncert odbędzie się 16 września o godz. 19:00 na ostatnim piętrze parkingu centrum handlowego. Na dach można dostać się, wjeżdżając z pasażu windą na poziom +6.

Przy wejściu na teren koncertu dostępny będzie płyn do dezynfekcji dłoni, a pomiędzy miejscami siedzącymi zachowana zostanie bezpieczna odległość. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust oraz nosa.

Regulamin