Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

Grand Press Photo 2022 w Arkadach Wrocławskich

Zapraszamy na wystawę najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów - Grand Press Photo 2022, którą będzie można oglądać od 15 września do 4 października w łezce eventowej na poziomie „0”. Wstęp jest wolny.

Wystawa prezentuje 302 fotografie: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczyła amerykańska fotoreporterka, sześciokrotna laureatka World Press Photo – Ami Vitale.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Wojciecha Grzędzińskiego (dla „The Washington Post”) przedstawiająca Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu.

Grand Press Photo jest najważniejszym konkursem fotografii reporterskiej w Polsce. Mamy zaszczyt ponownie gościć zwycięskie zdjęcia w obiekcie Develii – poprzednie trzy edycje eksponowane były w budynku Sky Tower. Stawiamy na powszechny i swobodny dostęp do dóbr kultury i sztuki dla wszystkich – jako oficjalny Partner Wystawy jesteśmy dumni, że także dzięki nam wrocławianie mogą zapoznać się z fotografiami, które w mistrzowski sposób opisują naszą rzeczywistość a także – nierzadko – pomagają ją zmienić.

Gorąco zapraszamy do Arkad! Wstęp jest wolny.

Grand Press Photo 2022 w Arkadach Wrocławskich