Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

DZIECINADA W ARKADACH – BEZPŁATNE SPEKTAKLE TEATRALNE

DZIECINADA W ARKADACH – BEZPŁATNE SPEKTAKLE TEATRALNE

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” to największe we Wrocławiu wydarzenie teatralne dla młodych widzów. Ogromne zainteresowanie Festiwalem sprawiło, że większość spektralni została już wyprzedana. Wraz z organizatorami - Strefą Kultury Wrocław, Teatrem Klinka Lalek i Fundacją na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych – mamy dla Was niespodziankę! W sobotę, 5 października, na scenie w Arkadach Wrocławskich będzie można bezpłatnie zobaczyć cieszący się ogromną popularnością spektakl familijny „Dzień z życia Pani Czkawki” w wykonaniu jednej z najlepszych japońskich aktorek komediowych - Yanomi z teatru Shoshinz oraz premierowy spektakl lalkowy „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu Fundacja - ależ Gustawie! z Poznania.

godz. 12:00 - spektakl familijny „Dzień z życia Pani Czkawki” (50 min.)

godz. 14:00 - spektakl lalkowy „Brzydkie Kaczątko” (45 min.)

Scena „Dziecinady” w Arkadach Wrocławskich rozstawiona zostanie na poziomie 0.
Pomiędzy spektaklami prowadzone będą animacje teatralne dla dzieci.

Wydarzenie jest bezpłatne, serdecznie zapraszamy.

„Dzień z życia Pani Czkawki”, Shoshinz (Japonia) – opis spektaklu:

Tajemnicza panna Czkawka mieszka sama, ale na pewno nie jest samotna. Towarzyszy jej na zawsze hałaśliwa obsada dźwięków i muzyki, które sprawiają, że jej życie staje się absurdalną przygodą.

Shoshinz jest jedną z najbardziej znanych aktorek komediowych w Japonii, regularnie występujących w Tokio, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. „Jeśli chodzi o rankingi klaunów" – czytamy w Montreal Gazette – „zniewalająca Yanomi znajduje się na szczycie wraz z najlepszymi zawodowcami Cirque du Soleil.”

„Nie często widuje się występy, które odpowiadają zainteresowaniom dorosłych, dzieci, wykonawców i osób w każdym wieku” – czytamy w Victoria's Monday Magazine – „ale dokładnie to właśnie spotyka nas w przypadku tego uroczego i dość często zabawnego, szybko przebiegającego występu będącego wycinkiem tokijskiej sztuki klownów.”

Twórcy spektaklu:
Wystąpienie i opracowanie: Yanomi
Muzyka: Shunji Nakamachi
Costume & Eyelushes: VIVID VI- VRANT
Make-up: Preta Porco
Rekwizyty: Yanomi

„Brzydkie Kaczątko”, Fundacja - ależ Gustawie! (Polska) – opis spektaklu:

Spektakl “Brzydkie kaczątko” to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w oryginalny sposób. Skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, grany zarówno w planie żywym, jak i za pomocą kilku technik lalkowych (min. muppetów). W lekkiej i zabawnej formie dotyka ważnych zagadnień i oswaja trudne tematy. Do przekazu użyto uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk.
Pewnego dnia, na zwykłym wiejskim podwórku, kaczą rodzinę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek, jedno po drugim, wykluwają się śliczne, żółte kaczuszki. Niestety jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej…
Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą się jego losy? Zobaczcie sami.

Twórcy spektaklu:
Scenariusz: Ewa Gałat
Reżyseria: Marcin Truszczyński
Scenografia: Anna Zadęcka
Muzyka: Piotr Kubiak
Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat
Występują: Anna Zadęcka, Ewa Gałat

Regulamin