Arkady Wroclawskie otwarte na rodziny

 

AKADEMIA ODRKYWCÓW W ARKADACH WROCŁAWSKICH

18-21 września

AKADEMIA ODRKYWCÓW W ARKADACH WROCŁAWSKICH

Fascynujące pokazy, efektowne eksperymenty i kreatywne konstrukcje – w dniach 18-21 września, w Arkadach odbędzie się prawdziwe święto nauki! Zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież oraz rodziców do udziału w ekscytujących doświadczeniach i przekonania się, że chemia czy fizyka to coś więcej niż skomplikowane definicje i wzory.

Wszyscy doskonale wiemy, że dzieci najlepiej uczą się i poznają świat poprzez zabawę. W ramach Akademii Odkrywców przygotowaliśmy szereg warsztatów i pokazów naukowych, które pokazują, że zarówno chemia, jak i fizyka towarzyszą nam na co dzień i mogą być naprawdę ciekawe.
W „wesołym laboratorium” mali naukowcy pod okiem doświadczonych animatorów przeprowadzą zapadające w pamięć eksperymenty, dzięki którym poznają podstawowe prawa fizyki. Tematyka zajęć i pokazów poruszać będzie następujące zagadnienia: kolory i optyka, świat dźwięku, świat wody. Dzieci zbudują m.in. lej sznurkowy, działo akustyczne czy wodnego jeża. Dowiedzą się też, jak stworzyć wielokrotne odbicie czy sprawić, aby woda płynęła do góry oraz na czym polega doświadczenie nurek Kartezjusza i jak działa krążek Newtona. W „pracowni malarza” poznają kolory podstawowe i uzyskają nowe barwy przy pomocy paletek i cieczy. Na własne oczy przekonają się też, że dźwięk można nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć, poznają świat „uszami zwierząt” i sprawdzą czy prawa półkula może odbierać dźwięki inaczej niż lewa. Przez cały czas odbywać będą się efektowne pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu.

Nie sposób jednym tchem wymienić wszystkich zaplanowanych atrakcji, ale w kilku słowach można powiedzieć: będzie się działo!

Akademia Odkrywców działać będzie na poziomie 0 Arkad Wrocławskich. Wydarzenie jest bezpłatne.

W dniach 18-20 września zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne. O uczestnictwie w evencie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: tel. 660 967 055, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


W sobotę 21 września zapraszamy wszystkich! Zapisy nie są wymagane. Tego dnia pokazy naukowe i warsztaty prowadzone będą w trybie ciągłym od godz. 12:00 do 17:00.

Regulamin