Wrocławski Rower Miejski - stacja rowerowa Arkady

WRM, czyli Wrocławski Rower Miejski to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po mieście. Powstał jako pierwsza w Polsce bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, umożliwiając mieszkańcom szybki i przyjemny sposób komunikacji uzupełniający transport publiczny.

Rowerzyści mają dziś do dyspozycji aż 72 stacje i 720 rowerów, a stacji wciąż przybywa!

Wrocławski Rower Miejski to nie tylko popularny środek transportu, z którego codziennie korzystają setki osób – to styl życia, ekologiczna świadomość i pozytywne myślenie! W 2016 roku z miejskich jednośladów skorzystało ponad 1 000 000 użytkowników!
Aktualizowaną mapę stacji rowerowych znajdziesz pod adresem
www.nextbike.pl/miasta/wroclawski-rower-miejski

cennik WRM Arkady

JAK KORZYSTAĆ Z ROWERÓW?

Dołącz!1. Dołącz!
Zarejestruj się, wchodząc na stronę www.nextbike.pl/miasta/wroclawski-rower-miejski/rejestracja-7. Podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 min. i gotowe! Możesz korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, kiedy tylko na Twoim koncie pojawią się środki!

Wypożycz!2. Wypożycz!
Podejdź do terminala i naciśnij „Wypożycz". Podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wybrany przez Ciebie rower zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu. Szerokiej drogi!

Zwróć!3. Zwróć!
Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. Uwaga: jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca – przypnij rower zamkiem szyfrowym do wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Gotowe!

Jeździsz!4. Jeździsz, kiedy chcesz!
Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę – od wiosny do późnej jesieni, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

Szczegóły: www.nextbike.pl

WRM na Facebooku: www.facebook.com/wroclawskirowermiejski

Operatorem rowerów we Wrocławiu jest Nextbike. Firma działa w Polsce od 2011 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy istniejącej od 2004 r., która jest obecna na 3 kontynentach w 14 państwach i 73 miastach. Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia korzystanie z floty 17 000 rowerów na całym świecie. System jest obecny m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Cyprze, Emiratach Arabskich, Chorwacji, Azerbejdżanie, Łotwie, Nowej Zelandii i od tego roku w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Bułgarii.